SPRAWY O ZASIEDZENIE

dodano: 2019.01.17 ważne do: 2020.04.23 wyświetleń: 36
Szczegóły ogłoszenia:


Kancelaria Prawna SSP Łukasz Pasternak i Partnerzy specjalizuje się we wszelkich zagadnieniach prawnych, których przedmiotem są nieruchomości gruntowe, budynkowe, lokalowe, w szczególności prowadzi sprawy o zasiedzenie tych nieruchomości.

Pomagamy także w sprawach rozgraniczeniowych, również w przypadku gdy zachodzą przesłanki do zasiedzenia spornego pasa gruntu.

Prowadzimy również sprawy o zasiedzenie służebności gruntowej.

Zgodnie z obowiązującym prawem posiadacz nieruchomości, który nie jest jej właścicielem nabywa ją na własność, w przypadku nieprzerwanego posiadania przez okres 20 lat lub 30 gdy posiadał ją w złej wierze (art 172 kodeksu cywilnego). Za posiadanie w złej wierze należy uznać, takie stan, gdy posiadacz wiedział lub też mógł się z łatwością dowiedzieć, iż dana nieruchomość do niego nie należy.

Kodeks Cywilny ustanowił domniemanie dobrej wiary, dlatego też nie ma konieczności jej wykazywania, jednak w przypadku gdy uczestnik danego postępowania, wykaże brak dobrej wiary u wnioskodawcy, do zasiedzenia będzie niezbędny upływ 30 lat.
 
tel: + 48 22 718 32 70
510 328 596
email: biuro@kancelaria-ssp.pl
http://kancelaria-ssp.pl
 
 
Kontakt
Kancelaria Prawna SSP
ul. Warszawa, Warszawa, woj. mazowieckie Pokaż na mapie
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail
Zamieść Darmowe Ogłoszenie Lokalne w Serwisie Darmowych Ogłoszeń - OgloszeniaLokalne.eu